PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111532}

Pan życia i śmierci

Lord of War
7,6 311 279
ocen
7,6 10 1 311279
6,8 18
ocen krytyków
Pan życia i śmierci
powrót do forum filmu Pan życia i śmierci

Główny bohater to w gruncie rzeczy... kawał cynicznego sukinsyna. Cage wcielił się w sprzedawcę broni, dla którego nie ma żadnych przeszkód by sprzedawac towar komu popadnie. Żadnych wątpliwości, żadnego dylematu moralnego (tylko brat wykazał się jakimś sumieniem, ale przedwcześnie skończył swój żywot).
Od strony realizacyjnej film bez zarzutu, zwłaszcza początek ze zbliżeniem na naboje. Niestety, film jest też przydługi a główny bohater równie dobrze mógłby zginąc w jakimś wypadku, a ja i tak bym go nie żałował.

ocenił(a) film na 7
Thommy

Twórcom nie chodziło o to byś go pokochał. I to już spora zaleta filmu. Powszechna jest manipulacja uczuciami widza, polegająca na okazywaniu w najgorszych szumowinach jakiejś namiastki człowieczeństwa, tak, że po obejrzeniu filmu człowiek rozkleja się, jaki to bohater w gruncie rzeczy był wspaniały a nieważne, że był złodziejem czy mordercą (patrz: Leon zawodowiec, Blow, Angielska robota itd.) Więc to duży plus, że po tym filmie, masz takie odczucia a nie inne. A że po drugim seansie nie tak świetny? Dla mnie to jest film na jeden raz, by poznać historię i do niej nie wracać.

ocenił(a) film na 7
traszka111

Może i masz rację, ja jednak wolę, kiedy jakiś dylemat czlowieka jest pokazany. Może nie od razu na miarę Bergmana czy Zanussiego, ale też żeby bohater pokazany był choć trochę jako człowiek a nie tylko świetny sprzedawca. A mimo to wolę kiedy film spełnia dwa warunki: jest inteligentny i ogląda się go na tyle dobrze, by do oglądania go wracać raz na jakiś czas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones