PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111532}

Pan życia i śmierci

Lord of War
7,6 311 279
ocen
7,6 10 1 311279
6,8 18
ocen krytyków
Pan życia i śmierci
powrót do forum filmu Pan życia i śmierci

cenzurka na polsacie

ocenił(a) film na 9

czekałem na te słowa jednak na próżno
" Indywidualni handlarze bronią doskonale prosperują, ale największymi dostawcami broni są USA, WIELKA BRYTANIA, ROSJA, FRANCJA I CHINY, które równocześnie są stałymi członkami bezpieczeństwa rady ONZ!"

ocenił(a) film na 8
szeli80

nie ma opcji żeby to w telewizji powiedzieli...:D

Emimarshall

ale było, że prezydent jest największym dilerem ;d a film baardzo prawdziwy niestety ;/

ocenił(a) film na 9
szeli80

Tak się właśnie urabia bydło, robić wszystko byle tylko odwrócić uwagę od możnych tego świata i prawdziwych kryminalistów. Cenzura gorsza niż za komuny

ocenił(a) film na 6
kilimann

Dobrze że ktoś zwraca na to uwagę.Film bardzo prawdziwy.Posiada pełno faktów o krajach nabijajacych kabze na sprzedaży broni.

ocenił(a) film na 9
szeli80

Wydaje mi się, że gdy wcześniej leciał ten film na TVN-ie, to było bez cenzury, co mnie zdziwiło.

ocenił(a) film na 9
wojtek514

właśnie mnie także się wydaje

użytkownik usunięty
szeli80

W której scenie filmu miały paść te słowa? btw. dla ludzi, którzy wiedzą co dzieje się na świecie, te słowa wcale nie musiały być wypowiedziane!

ocenił(a) film na 8
majkos

chwilę przed napisami końcowymi

ocenił(a) film na 8
szeli80

Poprawność polityczna...

ocenił(a) film na 10
szeli80

żal polaczków , najlepiej to obejrzec z dobrymi napisami

ocenił(a) film na 8
szeli80

Często to nie jest cenzura tylko olewatorstwo tłumaczy niedouczonych. Kupiłem raz dvd oryginalne, gdzie napisy były przesunięte w stosunku do kwestii wypowiadanych... żałosne.

użytkownik usunięty
szeli80

Bo telewizje mają własnych lektorów i tłumaczy. Mi np. bardziej podobała się wersja Borata w Polsacie niż oryginalna. Ale najczęściej to niestety w telewizji jest gorzej niż w orginale, bo potrafią zmienić czasami całkowicie sens niektórych kwestii i film zostanie zrozumiany w ogóle inaczej niż to uważał reżyser.
@unimatryca2009 No z tym DVD oryginalnym to rzeczywiście żałosne, nie powinno coś takiego mieć miejsca. W końcu płacimy za jakość.

ocenił(a) film na 8
szeli80

To kluczowe słowa, które po mocno sensacyjnym i dość rozrywkowym filmie dają po głowie obuchem i sprowadzają na ziemię.


[spoiler]

Są różne wersje zakończenia:
jedna z napisami: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=38vd_j7e2HY#t=74s
i tu w polskiej wersji z lektorem je odczytującym (ale bez jednoczesnego wyświetlenia na ekranie): http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PAL0TVeNSBE#t=491s
co jasno wskazuje na to, że ta treść to OFICJALNA zawartość tego filmu.

Można też znaleźć wersję bez wypowiadanej/wyświetlanej kwestii, tutaj akurat wersja anglojęzyczna, czyli na pewno inna, niż ta z pierwszego linku:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GfU9_rS64kc#t=348s

Więc być może (być może) wersja którą otrzymał do wyświetlenia Polsat była taką bez tych słów, a co za tym idzie nie było czego tłumaczyć na polski. Lub też tym razem po prostu ktoś zdecydował, że te słowa są zbyt... niepoprawne politycznie.

Oczywiście zupełnie inną sprawą jest to, dlaczego w ogóle istnieje wersja bez kluczowej kwestii Lord of War, która to podnosi merytoryczną wartość produkcji co najmniej o dwa poziomy wyżej.

Widz otrzymuje refleksję, która jeśli tylko zechce się nad nią pochylić, otworzy oczy na parę kwestii związanych z przemysłem zbrojeniowym i jego ogromną siłą oddziaływania.na świat.
Bardzo wartościowy fragment, byłem zaskoczony, że w amerykańskiej produkcji takie stwierdzenie w ogóle mogło znaleźć miejsce.
Wymienienie wśród pięciu największych dystrybutorów broni USA, UK i Francji (obok Rosji i Chin, tradycyjnie złych w postrzeganiu dla mieszkańców cywilizacji "zachodniej"). ma bardzo dużą siłę rażenia - jeśli ktoś ma dość dobrej woli, żeby jeszcze dać się "porażać" :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones