PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111532}

Pan życia i śmierci

Lord of War
7,6 311 238
ocen
7,6 10 1 311238
6,8 18
ocen krytyków
Pan życia i śmierci
powrót do forum filmu Pan życia i śmierci

niestety hollywoodzkie uproszczenia strasznie tu zagmatwały sprawę w ocenie.. bo w sumie film jest prosty.. postacie są tylko białe i czarne.. wręcz się zdziwiłem że Cage i Leto zgodzili się zagrać w czymś takim.. chociaż temat jest drażliwy i widocznie nie można było go potraktować w inny sposób.. ale szkoda mimo wszystko bo wiele więcej oczekiwałem.. sporo ciekawych wątków pominięto albo potraktowano po macoszemu..

EndriuS

Dlaczego od razu białe i czarne, a szczególnie czarne?? Cage wcale nie grał tu czarnego charakteru, bo przecież to nie jego wina że ktoś zabijał z broni którą on sprzedawał, jedyne jego przewinienie to sprzedaż niezgodnie z prawem. Bo jeżeli Cage, twoim zdaniem, był zły to powinno się zamknąć wszystkie zakłady zbrojeniowe na świecie, ale po co skoro człowiek jest na tyle dziwny, że zawsze znajdzie jakąś inny przedmiot którym będzie walczył.
Według mnie film był dobry, może nie wspaniały ale napewno wybija się ponad średnią.

ocenił(a) film na 7
kapitanmelanz

film był niezły .. ale gdyby nie przemielono go przez hollywoodzką papkę.. czarnobiałość bohaterów stwierdzam ogólnie.. cage jest i tak pokazany w sumie jako bohater który się po pewnym czasie stara oczyścić z win itp.. widz czuje do niego mimo tego co on robi.. sympatię.. chodzi o pozostałych.. czarni się zabijają ..są źli.. ruscy przekupni.. itp itd.. szkoda gadać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones